Pondělí, 30 ledna, 2023
- Komerční sdělení -magazinmagazin
HomeZajímavostiNorsko zaznamenalo nejsilnější zemětřesení od roku 1989

Norsko zaznamenalo nejsilnější zemětřesení od roku 1989

Epicentrum mělo v Severním moři, 160 kilometrů od pobřeží.
Norsko v pondělí zaznamenalo zemětřesení s magnitudou mezi 4,4 a 5,1. Epicentrum mělo v Severním moři, 160 kilometrů od pobřeží. TASR zprávu převzala od agentury DPA.

Podle seismologického institutu NORSAR jde o největší zemětřesení v Norsku od roku 1989, kdy zemi postihly otřesy s magnitudou 4,7 stupně.

Skandinávská seismologická síť naměřila pondělnímu zemětřesení sílu mezi 4,4 – 4,5 stupně, zatímco Evropsko-středomořské seismologické centrum naměřilo magnitudu 5,1. Otřesy bylo nejvíce cítit v regionu Vestland, který leží k epicentru zemětřesení nejblíže.

Norská ropná společnost Equinor v souvislosti se zemětřesením zastavila provoz blízké ropné plošiny. Podle mluvčího společnosti bylo otřesy cítit na plošině Snoore B, nezaznamenaly však žádné škody.

„Když si budeme jisti, že jsou splněny podmínky pro normální fungování, provoz obnovíme,“ dodal mluvčí. Equinor mezitím vyslal na mořské dno speciální dálkově ovládané ponorky k prozkoumání případných škod.

Ředitelka NORSAR Anne Strommen Lyckeová informovala, že nebyly nahlášeny větší škody a nebyl ani důvod obávat se vln tsunami.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články