Čtvrtek, 23 března, 2023
- Komerční sdělení -magazinmagazin
HomeBydleníOblé tvary i květinové vzory. Jaké jsou nové trendy v bydlení?

Oblé tvary i květinové vzory. Jaké jsou nové trendy v bydlení?

Do módy se vrací také vintage.

Pandemie zvětšila za poslední dva roky nároky na bydlení. Lidé se snaží, zejména v bytech, využít co nejlépe každý centimetr místa. Trendy se nemění jen v módě, ale také v bydlení. Takže, na co je třeba se v roce 2022 připravit?

„Náš domov je prostor, který nám musí poskytnout najednou dvakrát takový užitek, jak jsme si mysleli,“ říká Mária Lešková, interiérová návrhářka ve společnosti Lextav.

Běžný kuchyňský prostor najednou potřebujeme doplnit o místo, kde se umíme usadit, najíst, ale také setkávat se. „To s sebou přináší potřebu mít místo, kde si umím uvařit kávu či odkud si umím vzít láhev dobrého vína,“ dodává.

Velká část společenského života se v roce 2022 podle interiérového designéra Petra Scholce z Ikey Bratislava přesune do obýváků. Proto by měla být v první řadě útulným prostorem, který láká sednout si a relaxovat.

„Důraz budeme klást zejména na flexibilitu, pohodlí a přírodu, přičemž interiér se bude i nadále orientovat udržitelným a zeleným směrem,“ míní odborník.

Hostovací pokoje či ložnice potřebujeme vybavit pracovními stoly či místem ke cvičení. „Každý centimetr potřebujeme využít co nejsprávněji a skloubit funkčnost, ergonomii, nadčasové technologie a design,“ přidává interiérová návrhářka.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články