Pondělí, 30 ledna, 2023
- Komerční sdělení -magazinmagazin
HomeBydleníČistá podlaha: Jak vybrat vhodný vysavač do domácnosti?

Čistá podlaha: Jak vybrat vhodný vysavač do domácnosti?

Při úklidu poslouží léta.

Když jde o úklid, vysávání je jednou ze základních složek činnosti, která pomáhá udržet náš domov krásnější a čistší.

Z nutnosti se mnozí občas přikloní k rychlému řešení ve formě zametání, sami jste se však možná přesvědčili, že to nestačí. Zejména když máte v místnostech koberce.

Jak vybrat vhodný typ vysavače

Aby vysávání přinášelo ideální výsledek, cesta k úspěchu začíná již při koupi vysavače. Na trhu dnes lze nalézt množství různých druhů a v mnoha domácnostech se uchytí více než jeden typ vysavače.

Jaké typy vysavačů existují?

klasické vysavače

Klasický vysavač, bezsáčkový (zdroj: Pexels.com / Anete Lusina)
tyčové vysavače

Tyčový vysavač (zdroj: Flickr.com / homeviable.com)
ruční vysavače

Ruční vysavač (zdroj: mall.sk)
robotické vysavače

Robotický vysavač (zdroj: Pexels.com / Jens Mahnke)
Zatímco klasický větší vysavač poslouží k velkému úklidu, při každodenních činnostech a různých malých nehodách oceníme šikovnost malých kompaktních ručních vysavačů, všestrannost tyčových vysavačů nebo pravidelnou očistu podlahy s pomocí robotických vysavačů, které šetří čas a pracují, dokud se my věnujeme jiným činnostem.

Při koupi vysavače je tedy důležité si rozmyslet, co budete od svého pomocníka potřebovat – vysávat suchou nebo mokrou špínu, parkety, koberce. Zda máte doma zvířata, zda je pro vás důležitý vysoký výkon nebo především tichý provoz.

„Klíčem k perfektnímu výkonu je v každém případě optimální proudění vzduchu. Je to totiž právě proud vzduchu, který z povrchů sbírá prach a drobné nečistoty. Proto je důležitý kvalitní motor,“ radí Marián Haluza z firmy, která se zabývá prodejem vysavačů.

Podle odborníka jsou stále nejvyhledávanějšími typy klasické vysavače vhodné pro úklid celé domácnosti, ať už jsou s sáčky nebo bez nich. Stále oblíbenější jsou také univerzálnější typy, které dokáží vysát suchou i mokrou špínu nebo tyčové vysavače, které máte okamžitě po ruce.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články