Pondělí, 30 ledna, 2023
- Komerční sdělení -magazinmagazin
HomeBydleníPři zařizování byt nemusí působit luxusně, ale moderně a nadčasově, radí designér

Při zařizování byt nemusí působit luxusně, ale moderně a nadčasově, radí designér

O zařízení v bytě rozhodují zejména ženy.

Setkali jsme se v bratislavské restauraci s francouzským šarmem La Marine, jejíž interiér navrhoval. Za čtvrtstoletí práce má za sebou spoustu nápaditých děl. Asi nejznámější jeho produkt je Tuli vak, za který získal prestižní RedDot cenu. Už pár týdnů diváky provází pořadem v RTVS Jak bydlet, jak žít. Designér a moderátor MICHAL STAŠKO.

Vaše pořad se jmenuje Jak bydlet, jak žít. Jak podle vás na Slovensku bydlíme a žijeme?

Kvalita prostředí, ve kterém žijeme, se výrazně zlepšuje. Jsem příjemně překvapen, že na Slovensku se už investování do interiérů, do domácího prostředí výrazně zlepšilo.

Kdysi si lidé všechno zařizovali sami, povědomí o tom, že by jim to měl zařizovat architekt nebo interiérový designér, bylo velmi malé. Bylo málo takových solventních klientů, kteří si dům dali zařizovat na míru.

S novou generací, novým životním stylem, se to dramaticky změnilo. I mladí lidé, kteří si koupí svůj první malý byt, hned kontaktují architekta, designéra, aby jim vyřešil bydlení.

Vypnout reklamu

Největší interiérovou realizací Michala Staška je pestrobarevné Tuli kino v Čilistovu. (zdroj: ARCHIV M. S.)
Opravdu?

Sám jsem překvapen, protože investice nejsou malé. Ale i nároky lidí jsou velké. Pokud má být nějaký handicap, osloví odborníka, aby jim ho vyřešil, aby měl úroveň.

Často uvažují také v realitních hodnotách, že se tím zvýší atraktivita bytu, cena nemovitosti. Mladí lidé dobře vědí, že v tom bytě budou jen jistý čas, pak se posunou dál, dívají se iv horizontech.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články