Pondělí, 30 ledna, 2023
- Komerční sdělení -magazinmagazin
HomeRady a NávodySrovnání VPN HotspotShield Premium s AVG Secure VPN: V čem je která...

Srovnání VPN HotspotShield Premium s AVG Secure VPN: V čem je která lepší?

Která VPN nabízí více, Hotspot Shield Premium VPN, nebo bude lepší AVG Secure? Obě VPN jsme porovnali z několika hledisek, spravedlivě je obodovali a výsledek je 7,8/10 vs 6,4/10.

Rychlost stahování a nahrávání HotSpot Shield Premium VPN proti AVG Secure, která vítězí?

Rychlost downloadu a uploadu je jedním z nejdůležitějších parametrů, což platí také o HotspotShield Premium a AVG Secure.

Rychlost stahování první jmenované byla v průměru 175 Mb/s, druhá VPN dosáhla průměrné hodnoty 76 Mb/s. HotspotShield Premium se projevila o 99 Mb/s rychlejší oproti AVG Secure VPN.

O rychlosti nahrávání dat informuje upload, u Hotspot Shield VPN dosáhl hodnoty 84 Mb/s. AVG VPN jsme naměřili rychlost 63 Mb/s, v důsledku čehož je o 21 Mb/s pomalejší.

Rychlost odezvy byla u první VPN 46 ms. Odezvu u AVG Secure VPN se naměřilo 11 ms. Čím nižší hodnota rychlosti odezvy, tím lépe, takže HotspotShield Premium ve srovnání byla 35 ms lepší.

Bodový součet HotspotShield Premium vs AVG Secure VPN tak činí 8 /10 : 8/10.

Zvládne Hotspot Shield Premium VPN streamování Netflixu?

Dostatečná rychlost je klíčová pro odblokování zahraničního Netflixu, HotspotShield Premium tuto celkem důležitou funkci umí. Pro odblokování většinou stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, AVG Secure cizojazyčný Netflix odemknout nezvládne.

Díky VPN lze sledovat i blokovaná YouTube videa, přičemž AVG Secure tuto schopnost zvládá. Druhá z porovnávaných VPNek funkci odblokování videí na YouTube zvládá.

Kvalitní VPN mají zahrnutu ochranu před únikem DNS, zvládají multi-hop připojení a blokování malware. Například HotSpotShield Premium VPN nabízí ochranu úniku DNS a AVG Secure VPN např. neposkytuje whitelist (zařazení stránek na bílou listinu).

Skóre v sekci funkce tak je 10 /10 versus 5/10.

Jak je na tom HotspotShield Premium v počtu serverů a nabídce zemí?

Nízká rychlost VPN může být způsobena nízkým počtem serverů, Hotspot Shield VPN nabízí 3 200 serverů. V nabídce AVG Secure jsme našli celkem 60 serverů. První z VPN jich tak nabízí o 3140 víc .

U VPN se vyplatí sledovat také počet zemí se servery, u AVG Secure VPN v době psaní článku byl 36. Porovnávaná VPN má 85, tedy o 49 víc. V tomto měření sil tak vítězí .

Důležitým ukazatelem je také počet současně připojitelných zařízení, kterých HotSpot Shield Premium VPN zvládne 5. AVG Secure povoluje připojit současně 10 zařízení. Výčet dalších parametrů najdete v článku nejlepší VPN pro PC.

Jak platformy nabízí HotspotShield Premium a které nabízí AVG Secure?

Mezi nejdůležitější parametry VPN patří podporovaná zařízení, HotSpot Shield Premium VPN zvládne Android a zabezpečí iOS. Srovnávaná VPN AVG VPN iPhone iOS pokrývá, Android dokáže krýt.

Vydávání informací o uživatelích se řídí jurisdikcí, kde má VPN svoje sídlo. HotspotShield Premium má kořeny v USA. Druhá porovnávaná VPN má původ v Česku.

Aplikace HotspotShield Premium není k mání v českém jazyce, AVG Secure česky umí.

V hodnocení podporovaných platforem dosáhla Hotspot Shield VPN známky 10/10, AVG Secure VPN získala hodnocení 8/10.

Cena v akci HotspotShield Premium vs. AVG Secure

AVG Secure VPN si lze předplatit od 91 Kč měsíčně, předplatit druhou z VPN si můžete již od 204 Kč měsíčně. Hodnocení VPN za poměr ceny a funkcí je 1/10 pro první ze srovnávaných služeb a 3 /10 pro tu druhou.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články