Čtvrtek, 23 března, 2023
- Komerční sdělení -magazinmagazin
HomeRady a NávodyUkrajinské hřivny lze zaměnit kromě směnáren i v jedné bance

Ukrajinské hřivny lze zaměnit kromě směnáren i v jedné bance

Majer konstatoval, že NBS nemá kompetenci bankám doporučit nebo přikázat, aby zaměňovaly určité měny. „No NBS ve spolupráci s komerčními bankami situaci neustále monitoruje a hledá způsoby, jak uprchlíkům z Ukrajiny pomoci v jejich nesnadné situaci,“ dodal. Podotkl také, že NBS chápe extrémně náročnou situaci uprchlíků, ale centrální banka směnárenské služby neposkytuje.

Mluvčí Tatra banky Simona Miklošovičová v pondělí informovala o tom, že od úterý (22. 3.) si budou moci občané Ukrajiny zaměnit v Bratislavě hřivny za eura. Později se k tomuto výměnnému místu přidají další v Humenném a Michalovcích. Tam bude možné provést záměnu hřiven v bezprostřední blízkosti státních hotspotů. Občané Ukrajiny si budou moci zaměnit hřivny do výše 250 eur na osobu a den. Při záměně peněz bude nutné, aby občané Ukrajiny předložili svůj platný ukrajinský mezinárodní cestovní pas.

Ministerstvo financí (MF) SR pro TASR uvedlo, že oceňuje aktivity jedné ze slovenských bank, která začala iniciativně řešit tuto problematiku. „Ministr financí Igor Matovič (OLANO) zároveň minulý týden otevřel téma na setkání ministrů financí v Bruselu a požádal o řešení problému na úrovni Evropské komise,“ přiblížil tiskový odbor resortu financí.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články