Pondělí, 30 ledna, 2023
- Komerční sdělení -magazinmagazin
HomeRady a NávodyVeletrhy stavebnictví a energetické účinnosti se uskuteční po třech letech

Veletrhy stavebnictví a energetické účinnosti se uskuteční po třech letech

V bratislavské Inchebě se představí 41. mezinárodní veletrh stavebnictví Coneco společně s 30. mezinárodním veletrhem energetické účinnosti Racioenergie, který přináší řešení zaměřená na udržitelnost a úsporu energií. Veletrhy se uskuteční od 23. do 26. března, každý den od 10:00 do 18:00.

Veletrhy se konaly naposledy v roce 2019. Později jejich organizaci neumožňovaly protipandemická opatření. Pandemie nového koronaviru přitom ovlivnila nejen stavební produkci, ale do zásadní míry změnila i pohled na to, jak lidé nahlížejí na bydlení. Práce z domova, omezení cestování a důraz na ochranu zdraví se promítají do zvýšených nároků na obytné prostory, které musí plnit několik funkcí najednou. Veletrhy na tyto trendy reagují strukturou i portfoliem vystavovatelů.

Na veletrhu stavebnictví návštěvníci objeví například velkoformátová okna, ploty, stínící a zahradní techniku ​​či exteriérové ​​kuchyně. Ceny energií se v poslední době zvýšily a jako jedna z odpovědí na tento fakt jsou technologie či stavby, které dokáží energie šetřit. Řešením mohou být například solární střešní tašky, rekuperační jednotky s inovativním systémem řízení, provětrávané fasády či inteligentní termostaty snižující provozní náklady. Kromě těchto a dalších úsporných řešení na návštěvníci poznají také výhody dřevodomů, pasivních domů a domů vyrobených z keramických prefabrikátů.

Poradenství poskytnou i sdružení, organizace a cechy působící v segmentu stavebnictví: Cech malířů Slovenska, Cech střechařů Slovenska, Cech podlahářů Slovenska, Fakulta architektury a designu Slovenské technické univerzity v Bratislavě, Slovenská inovační a energetická agentura, Slovenský svaz pro chladia a zkušební ústav stavební, Svaz zpracovatelů dřeva SR či Svaz stavebních podnikatelů Slovenska.

Během čtyř dnů se návštěvníkům představí téměř 200 vystavovatelů ze Slovenska, z Česka, Maďarska, Polska, Portugalska, Rakouska i Itálie.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články